KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12702133
nr 1270 2133
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Karl Abel, landskap. Signerad. Olja på pannå, 54x64 cm
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 20:40:11
26/8 19:50:29